, . , " ".

- . Radzima.net :
- , Google Maps - Google ;
- - , ( ), (2017);
- , / ;
- , ;
- , ;

Premium .

*
*
*
*

:

Witam
Moja prababka urodziła się we wsi Byczki rejon Oszmiana w 1893r. Na imię jej było Stefania na nazwisko panieńskie Wasilewska.Miała 6 rodzeństwa ( Helenę, Antoninę, Michalinę,Stefana,Pawła i Tadeusza). Babcia Stefa wyszła za mąż ku rozpaczy rodziny za wdowca Bronisława Alancewicza (on miał 3 córki z pierwszego małżeństwa)który to był moim pradziadkiem ;)Z tego związku babcia urodziła 3 dzieci. Najstarsza córka Helena to moja babcia. Helena wyszła za mąż za mojego dziadka Edwarda Waszkiewicza i wyprowadziła się do Wilna,gdzie na świat 01.05.1941 przyszedł mój tata też Edward.
W latach 1945-46 zostali przesiedleni najpierw do Krakowa i bardzo szybko do Gdańska.
Do dziś żyje tylko mój tata i bardzo chciałam poszukać dla niego i dla siebie jakiś śladów rodziny, nawiązać kontakt wymienić informacje.
Wiem także, że jakiś krewny z rodziny Wasilewskich walczył w czasie wojny na Monte Cassino i jest pochowany na cmentarzu przy klasztorze (byliśmy i odwiedziliśmy grób)możne to też będzie jakaś wskazówka.
Pozdrawiam i czekam na informacje Katarzyna Waszkiewicz Bujnowska.
moja rodzina od strony Taty pochodzi z Byczek (Byczkow ?). Niestety dziadkowie już nie żyją. Wyjechali z repatriantami pod Szczecin. CHętnie też się czegoś dowiem o tej miejscowości.

Pozdrawiam
MAłgorzata Kowalewska
Szukam rodzin i znajomych rodziny Hawlas mieszkajacych w Byczkach do 1945r.